Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)

Argument

Rejestracja: 24 sie 2016
Poza forum Ostatnio: kwi 03 2019 09:49
-----

Moje tematy

Czym się wspomóc podczas boreliozy?

25 lipca 2017 - 15:59

Jedną z najpoważniejszych i najbardziej powszechnych chorób odkleszczowych obecnych czasów jest borelioza. Wskaźnik częstotliwości jej występowania ciągle rośnie; w Polsce najwięcej przypadków zaobserwowano na Podlasiu, gdzie jest duża ilość obiektów przyrodniczych i spore zalesienie.

 

Borelioza (choroba z Lyme) to choroba przewlekła i  wieloukładowa; ma wiele postaci. Jest wywołana przez krętkę Borrelia burgdorferi, bakterię Gram-ujemną. Bakteria wnika do organizmu wraz ze śliną bądź wymiocinami kleszcza. Zakażenie następuje po dobie lub dwóch od złapania kleszcza, dlatego właśnie bardzo ważne jest to, by usunąć go jak najszybciej. Bakterie bardzo szybko adaptują się do warunków środowiska (czyli do organizmu ludzkiego) i są w stanie przetrwać w postaci utajonej bardzo długo – wtedy nie ma żadnych objawów choroby. W takiej formie bakteria jest odporna na antybiotyki – nie posiada ściany komórkowej, którą te antybiotyki mogły by zniszczyć.

 

Do rzeczy, jakimi suplementami się wspierać podczas boreliozy?

 

- Cat's Claw

- Witamina B-17

- Bakterie probiotyczne:

  * Epic Pro 

  * 8 Bilion Acidophilus 

  * L. Reuteri Plus FOS 

- Lactoferrin

- Witamina D

- Szczeć

- Banderol

 

Szersze informacje dotyczące objawów i przebiegu choroby znajdziecie pod linkiem:

Borelioza - jak leczyć?
 


Dbamy o wątrobę!

07 maja 2017 - 23:27

Wątroba to narząd pełniący bardzo ważne funkcje. Jedną z nich jest neutralizowanie trucizn, które dostają się do organizmu. Niestety, gromadzące się w niej toksyny obniżają jej wydajność. Dlatego warto zadbać o wątrobę. Zatroszczyć się o odpowiednie leczenie, dietę, które usprawnią jej działanie.

O nieprawidłowym stanie wątroby świadczy jej powiększenie, otłuszczenie, a także zbyt wysoka zawartość enzymów wątrobowych. Może również pojawić się ból zlokalizowany po prawej stronie żeber. Ból głowy, problemy trawienne, nadciśnienie czy zbyt wysoki poziom cholesterolu mogą świadczyć o zaburzonej pracy narządu, który opisujemy. Naszą uwagę powinny zwrócić również takie symptomy jak: wzdęty brzuch, cienie pod oczami i inne zmiany skórne.

Osobom, które mają problemy z pracą wątroby zalecana jest dieta; lekkostrawna z ograniczeniem tłuszczu.

ZASADY DIETY LEKKOSTRAWNEJ Z OGRANICZENIEM TŁUSZCZU

W diecie tej absolutnie zakazany jest alkohol. Należy zmniejszyć ilość tłuszczów przy jednoczesnym zwiększeniu ilości węglowodanów. Zamiast np. serów pleśniowych i żółtych należy wprowadzić do menu twaróg, kefir i jogurty naturalne. Tłuszcze w diecie w diecie mogą być podawane ale w bardzo ograniczonej ilości i to tylko w postaci wysokiej jakości tłuszczów roślinnych.

Dieta ta musi być złożona z 5 posiłków dziennie. Należy pić wodę, lekkie napary ziołowe i świeżo wyciśnięte soki. Zalecane jest spożycie mięsa w postaci duszonej, pieczonego w folii lub naczyniu żaroodpornym. Należy ograniczyć używanie ostrych przypraw i soli.

Stosowanie diety ma za zadanie ograniczyć czynniki uszkadzające wątrobę i wspomóc jej regenerację. Celem zmiany sposobu odżywiania jest wyrównanie niedoborów witamin i minerałów ponieważ przeciążenie wątroby wpływa negatywnie na wchłanianie składników odżywczych.

DETOKSYKACJA WĄTROBY

Wątroba sama przeprowadza proces oczyszczania organizmu. Jednak jeżeli w trakcie tego procesu nie otrzymuje właściwej ilości substancji odżywczych to ten proces zostaje spowolniony, a nawet może zostać zatrzymany. Pierwsza faza odtruwania wątroby polega na unieszkodliwieniu toksycznych związków zmieniając ich strukturę. Wtedy organ ten potrzebuje więcej witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. W drugiej fazie detoksu toksyczne związki są tak modyfikowane, by rozpuściły się w wodzie i opuściły ciało. Do tego procesu niezbędne wątrobie są cynk i witaminy z grupy B.

WĄTROBA, A OSTROPEST PLAMISTY

Jednym z najbardziej ostatnio popularnych sprzymierzeńców naturalnych dla wątroby jest roślina o nazwie ostropest plamisty. Zawiera ona substancję o nazwie sylimaryna, która jest silnym przeciwutleniaczem zapobiegającym uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Ostropest poza tym regeneruje, ma działanie przeciwzapalne. Zwiększa wydzielanie żółci. Pozytywnie wpływa na motorykę przewodu pokarmowego. Oczyszcza z toksyn, chroni miąższ wątroby.

Dbajmy o wątrobę. Starajmy się spożywać jak najwięcej produktów, które wzmacniają wątrobę. Wtedy będzie ona funkcjonować sprawniej. Sami możemy przecież przyczynić się do tego aby tak ważny organ wspierał nas i naszą witalność.

 


Dieta Shred

02 marca 2017 - 10:51

Osoby poszukujące gotowej diety redukcyjnej nie mogą narzekać na brak propozycji. Niektóre diety są bardziej popularne, natomiast o innych mówi się trochę rzadziej. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć dietę SHRED. To 6-tygodniowa dieta odchudzająca, której twórcą jest Ian K. Smith – amerykański dietetyk, pełniący funkcję doradcy prezydenta Baracka Obamy ds. fitnessu, sportu i żywienia.

Ian K. Smith zasłynął też jako inicjator programów zdrowotnych, które miały na celu pomóc Amerykanom w odchudzaniu. Prowadzi również programy telewizyjne poświęcone tematyce żywieniowej oraz publikuje artykuły w amerykańskich czasopismach. Smith opracował dietę, która ma umożliwić pozbycie się nadmiernych kilogramów, a jednocześnie pomóc w nauce dobrych nawyków żywieniowych. Opracowany przez niego plan żywieniowy dzieli się na sześć faz: prime, challenge, transformation, ascend, cleanse i explode, co w tłumaczeniu na język polski oznacza wprowadzenie, wyzwanie, transformację, wspinanie się, oczyszczanie i wybuch.
Istnieją jednak pewne zasady, których należy przestrzegać podczas wszystkich etapów odchudzania, a jedną z najważniejszych jest regularność posiłków. Ważną rolę odgrywa także urozmaicenie diety, tak więc nie powinno się jeść codziennie takiego samego śniadania albo spożywać tej samej potrawy dwa razy w ciągu dnia. W trakcie każdego etapu obowiązuje limit na alkohol.
Tygodniowo można pozwolić sobie na maksymalnie 2 drinki, 3 kieliszki wina albo 3 lekkie piwa. Wyjątek stanowi piąty etap, czyli oczyszczanie, podczas którego alkohol jest całkowicie zakazany. Zaleca się wybór świeżych owoców i warzyw, ale można korzystać także z tych mrożonych, a nawet z puszki, jeżeli nie zawierają dodatku cukru. Spożywane podczas diety potrawy nie powinny być smażone. Na czarnej liście znajduje się również tłusty nabiał, słone przekąski, słodycze i zupy zawierające mięso, ziemniaki i śmietanę. Dodatkowo należy ograniczyć ilość żółtek jaj do 2 tygodniowo.

Smith wprowadził również specjalne reguły dotyczące płynów. Przed posiłkiem należy wypić jedną szklankę wody, a w trakcie jedzenia drugą. Dopuszczalne jest sięganie po wodę gazowaną, wodę z dodatkiem cytryny czy limonki lub wodę smakową o kaloryczności do 60 kcal. W ciągu dnia można pić również po szklance soku, lemoniady, mleka o niskiej zawartości tłuszczu, niskosłodzonego mleka migdałowego albo sojowego. Dozwolone jest picie kawy, ale pod warunkiem, że ilość dostarczanych w ten sposób kalorii nie przekracza 50 dziennie. Osoby aktywne fizycznie mogą pić jeden napój izotoniczny w ciągu dnia, zawierający maksymalnie 60 kcal.

Wprowadzenie

W trakcie pierwszego tygodnia zaleca się spożywanie codziennie jednego płynnego posiłku, zawierającego do 300 kcal. Może to być na przykład zupa albo koktajl. Posiłek można dopełnić porcją warzyw lub owoców. Dopuszczalne jest zjedzenie każdego dnia dwóch przekąsek, z których każda może zawierać nie więcej niż 100-150 kcal. Podczas pierwszej fazy diety nacisk położony jest na naukę planowania właściwych pór posiłków i przygotowywania lekkich przekąsek, czyli zaspokajania głodu bez pochłaniania wielu kalorii. Na tym etapie przewidywany spadek wagi wynosi około 1,75 kg.

Wyzwanie

W drugim tygodniu można sięgnąć po płynny posiłek dwa razy w ciągu dnia, ograniczając kaloryczność każdego z nich do 250. Zasady dotyczące przekąsek pozostają niezmienne. Na tym etapie wprowadzane są kolejne reguły zdrowego odżywiania, których przestrzeganie będzie ważne nie tylko w trakcie następnych faz diety, lecz również po zakończeniu odchudzania.

Transformacja

Liczba płynnych posiłków wzrasta do trzech, a ich kaloryczność ogranicza się do 200 kcal. Nadal dozwolone są przekąski, zgodnie z wcześniejszymi zasadami. Śniadanie należy rozpocząć od wypicia szklanki wody z cytryną. Dopuszcza się dodanie do niej połowy łyżeczki cukru. Ten etap zwykle sprawia szczególne trudności, ale umożliwia widoczną redukcję wagi.

Wspinanie się

W kolejnym tygodniu płynny posiłek o zwartości 200 kcal można spożyć dwa razy dziennie. Oprócz przekąsek dopuszczalne jest spożycie bardziej kalorycznego dania, na przykład małej porcji frytek albo spaghetti. Przed śniadaniem nadal należy pić wodę z cytryną.

Oczyszczanie

Jak sama nazwa wskazuje, na tym etapie nacisk położony jest na detoksykację organizmu, czyli na spożywanie produktów wspomagających proces oczyszczania. Płynny posiłek zawierający do 200 kcal, wzbogacony owocem lub porcją warzyw, można spożyć raz dziennie. Należy pamiętać o szklance wody przed śniadaniem oraz o porcji herbaty z hibiskusa albo soku żurawinowego w dalszej części dnia.

Wybuch

Jest to ostatni tydzień odchudzania, dlatego następuje tutaj wyjście z diety. Zasady dotyczące płynnego posiłku i porannej szklanki wody są takie same. Codziennie można zjeść do 3 kromek pieczywa pełnoziarnistego albo razowego.

Dla kogo jest przeznaczona i jakie efekty można uzyskać?

Według zapewnień Ian K. Smitha, w ciągu 6 tygodni odchudzania możliwe jest wyeliminowanie od 9 do 12 kg.  Co bardzo istotne, ze względu na naukę zasad zdrowego odżywiania, efekty diety są trwałe i nie występuje efekt jojo. Oczywiście, uzależnione jest to od tego, czy wytrwa się przy nowych nawykach, czy też wróci do poprzednich. Z tego powodu dieta polecana jest w szczególności tym osobom, które mają problem z efektem jojo. SHRAD przeznaczona jest również dla ludzi, którym trudność sprawia faza plateau. Dieta nie jest dostosowana do potrzeb diabetyków i osób z niskim poziomem cukru we krwi. Z uwagi na konieczność przestrzegania planu żywieniowego problem z jej stosowaniem mogą mieć również ludzie zapracowani, żyjący w biegu.

źródło: spalacze.pl


Muzyka na siłownie // Muzyka na trening

18 stycznia 2017 - 11:00

W tym temacie wrzucajcie muzykę (tytuły, linki) jaka Was motywuje na treningu, to czego słuchacie, czym warto się podzielić z innymi!!! :)

 

Ode mnie:

 

 


KSW: Kolejny przeciwnik Różala - walka o tytuł!

10 stycznia 2017 - 09:17

Pamiętacie walkę Różala z Pudzianem? Zapowiadało się na rychły rewanż, byłaby to kolejna medialna "złota kura" dla KSW.

 

Jednak nastąpił ciekawy zwrot. Pewnie ma to miejsce, ze względu na to, że do KSW przyjeżdża albo co raz mniej kelnerów, no albo poziom polskich zawodników spada...

 

Różal odrzucił oferte rewanżu z Pudzianem i wybrał starcie o pas wagi ciężkiej. Gala odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym.

 

Przeciwnikiem będzie nie kto inny jak:

 

hqdefault.jpg

 

Fernando Rodrigues Jr.

Brazylijczyk który znokautował w 2. rundzie Karola Bedorfa. W poniedziałek KSW ogłosiło, że w pierwszej obronie mistrz zmierzy się z Różalskim.

 

Będzie ciekawie, co pokaże Różal z duuużo silniejszym zawodnikiem? Zobaczymy


Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.