Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

Prosze o wskazówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sport66

sport66

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:28

Witam. Z początku podam kilka informacji.

Mam 17 lat i mierzę 190 cm wzrostu. Moja Waga to 70 kg. Posiadam wrodzoną wadę serca (stenoza aortalna).

Jezeli chodzi o sam wysilek fizyczny,jeden lekarz mówi mi ze moge normalnie ćwiczyc,drugi że raczej nie. Od małego prowadze aktywny tryb życia i nie mam problemów z sportem. Zawsze mialem najlepsze czasy w biegach,w sportach drużynowcyh czesto zostawałem wyrózniany i zabierany na turnieje. Wiadomo jak to w szkole,nie jest to super wyczyn ale w skrócie mowiąc nie jestem drewnem Dołączona grafika

Chiciałbym się was zapytac:
1. Czy przy mojej wadzie totalnie nie wchodzą w gre wspomagacze typu carbo/kreatyna?
2.Jeżeli nie jestem profesjonalnym sportowcem a moj dzień sklada sie z szkoły do 15,i po niej dopiero amatorskie ćwiczenia/granie na hali lub boisku w piłke oraz biegi przed kolacja to jak ma wygladac mój plan ćwiczeń?(chciałbym nabrać troche masy ale też utrzymać dobrą kondycję)
3. Po jakim czasie i jak mam sprawdzać czy plan treningowy daje mi rezultaty?
4.Prosze o nie zignorowanie mojego tematu . Wracając do wady serca nigdy nie mialem z nią problemow pomimo tego ze moj wysilek często przerasta ten,który posiadają osoby calkowicie zdrowe z mojego otoczenia

Pozdrawiam i prosze o szybką oraz przemyślaną wypowiedź :)
  • 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl

#2 CitySport_com_pl

CitySport_com_pl

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 64 postów

Napisano 01 luty 2013 - 15:28

Myślę,że przy takiej wadzie serca jaką posiadasz w grę nie wchodzą żadne dodatkowe odżywki,a sam wysiłek fizyczny oraz ćwiczenia musisz dozować w odpowiednich ilościach. Bądź także w stałym kontakcie z lekarzem gdyby okazało się,że coś jest nie tak,w końcu tutaj liczy się Twoje zdrowie.
  • 0

#3 Kamil Walaszcz

Kamil Walaszcz

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 50 postów
  • MiastoRzeszów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:13

warto skonsultować to z trenerami i fojzoterapeutami
  • 0

Za krótkie jest życie żeby długo się zastanawiać ;)

#4 karolina88

karolina88

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 11 luty 2016 - 10:31

A jak jeszcze można by trenować? Myślicie, że gra w tenisa to dobry pomysł? Jakie trzeba by kupić piłki tenisowe? Czy ważniejsza jest rakieta?

• 0

#5 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 14:18

Jeżeli masz wadę serca to musisz być pod opieką lekarza, to jemu zadaj te pytania, bo tutaj takich eksperów raczej nie ma :)

• 0

#6 Odziez-sportowa

Odziez-sportowa

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 07:05

W zasadzie racja. Jeżeli masz dolegliwości, problemy zdrowotne związane z sercem, to najlepiej byłoby zapytać lekarza które sporty dokładnie możesz uprawiać oraz z jaką częstotliwością aby nie przesadzić w żadną ze stron.

• 0

#7 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 24 maj 2018 - 10:43

I jak, dowiedziałeś się już czegoś więcej?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.