Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

Zamiast cukru

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arek_L

Arek_L

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 18 października 2016 - 10:29

Ja teraz jestem na etapie ograniczania cukru w moim odżywianiu. Nie używam białego cukru, ale zauważyłem, że jem więcej słodyczy lub ciast :( Mi jest trudno odzwyczaić się do słodkiego. Myślę, że taka stewia do herbatki będzie w sam raz :) Muszę jej spróbować.

• 0
Erni

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl

#22 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 24 października 2016 - 10:23

Tutaj trzeba po prostu raz na zawsze ukrócić stosowanie cukru i bez wyjątków. To, ze białego cukru nie stosujesz, ale jesz ciasta to jeszcze bardziej sobie szkodzisz .Niestety.

• 0

#23 ewelinaaa92

ewelinaaa92

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 24 listopada 2016 - 13:07

Kwestia przyzwyczajenia, ja już nawet nie lubię słodyczy, znaczy czasami mam ochotę ale według przepisów zdrowego żywienia, zaleca się jeść do 200 kcl z niezdrowego jedzenia by zaspokoić potrzeby psychiczne. Lepiej umiarkowanie, niż rzucać się potem na całe ciasto :) 

• 0

Ciekawe informacje o Ventolin cena oraz moim blogu

#24 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 25 listopada 2016 - 09:14

Niektórzy mają problemy z ilością pochłanianych słodyczy. :P

• 0

#25 Argument

Argument

Świeżak

• Administrator
  • 48 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 25 listopada 2016 - 11:38

Ja mam to szczęście, ciasta mi nie smakują (rzadko bo rzadko, od wielkiego dzwonu zjem). Za to kawa bez cukru to nie kawa ;-)

• 0

#26 ewelinaaa92

ewelinaaa92

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 25 listopada 2016 - 15:02

Mi tam słodzik do herbaty wystarczy i tak piję tylko 2 razy dziennie. Ze słodkiego to sobie pozwole czasami trochę dżemu i jest ok :) 

• 0

Ciekawe informacje o Ventolin cena oraz moim blogu

#27 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 01 grudnia 2016 - 09:55

Mi na szczęście udało się całkowicie wyeliminować cukier ze swojej diety, dlatego cieszę się, że nie muszę koniecznie słodzić kawy czy herbaty. Staram się również nie stosować jakichkolwiek innych zamienników do słodzenia napojów.

• 0

#28 Artex

Artex

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • MiastoKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 13:32

Ja miałem duży problem na początku z odstawieniem cukru z diety z racji, że dla mnie herbata bez cukru, albo kawa to była jakaś masakra. Na początku stosowałem słodzik i to niby była jakaś tam alternatywa, ale średnia z racji, że mi trochę smak herbaty zmieniało, której piję dosyć dużo i mi to nie pasowało. Niestety minus słodzika był taki, że miałem uczucie suchości w gębie co się przekładało na to, że dużo piłem. W końcu stwierdziłem, że trzeba coś z tym zrobić i faktycznie odstawiłem cukier ze słodzikiem. Było ciężko, ale dałem radę, a plus jest tak, że jak już się przyzwyczaiłem to nawet ciężko potem mi było zjeść jakąś większą ilość słodkiego, bo szybko mnie zamulało. Także same plusy. :D

• 0

#29 strr

strr

Początkujący Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 14:56

Powiem Wam,że sam równiez staram sie rezygnować ze słodyczy. Czasami jednak tak mnie przyciśnie, że nie ma zmiłuj. Muszę coś sobie słodkiego zjeść. Poza tym pamiętajmy,że w różnych sportach zjedzenie batonika podczas treningu nie jest niczym złym ponieważ dodaje nam dodatkowej energii...

Ze słodyczy najczęściej wybieram albo czekoladę gorzką albo mleczną. Najbardziej smakuje mi chyba ta od Wedla. Zresztą czekolada jest wśród dietetyków uznawana za zdrowy słodycz.

15403317_343741052674028_335961664978629

• 0

#30 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 09 stycznia 2017 - 09:32

Zdrowa czekolada? Chyba nie mleczna ;). Co do czekolady deserowej, to rzeczywiście można powiedzieć, że jest zdecydowanie lepszym wyjściem, bo ma zdecydowanie mniej cukru i zazwyczaj bogata jest w magnez. ;)

• 0

#31 jacek82

jacek82

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • MiastoIława

Napisano 18 stycznia 2017 - 09:23

Ja juz dawno zastąpiłem biały cukier ksylitolem. Słodycze bardzo lubię i ciężko mi z nich zrezygnować, więc chociaż w ten sposób zastąpię "złe" cukry. Nie kupuje jednak słodyczy w sklepie. wolę domowe wypieki oczywiście na ksylitolu zamiast cukru :)

• 0

#32 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 20 stycznia 2017 - 09:39

Ksylitol na całkiem dużą skalę wykorzystywany jest do słodzenia cukierków oraz gum do żucia. Jest znacznie mniej szkodliwy niż cukier i dodatkowo pomaga zwalczać próchnicę, co może okazać się dobre szczególnie w przypadku najmłodszych.

• 0

#33 Wredka

Wredka

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów
  • MiastoSiedlce

Napisano 26 stycznia 2017 - 00:35

z ciekawości, dziś widziałam czekolade słodzoną stewią.

75g za 9 PLN, w tym 60g WW i 12g cukru...

Jakoś bez szału... :-/

• 0

#34 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 03 lutego 2017 - 11:02

To może nie do końca była słodzona stewią? :P

• 0

#35 nina955

nina955

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 10 marca 2017 - 13:29

Również używam ksylitolu i uważam, że jest najlepszy!

• 0

#36 olaskibb22

olaskibb22

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • MiastoSzczecin

Napisano 15 sierpnia 2017 - 10:29

normalny człowiek spożywa tyle cukru że jedynie 10% z dziennej dawki to zapotrzebowanie organizmu, 90% to już nadmiar 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.