Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)

MMA Polska

Ranking

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_mrstrinki_*

Gość_mrstrinki_*
 • Gość

Napisano 27 grudnia 2011 - 16:52

RANKING POLSKA
Ranking MMA na dzień 8.12.2011.


Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę zawodnicy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesiącach, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

Kat 93+

1. Damian Grabowski (14-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Joaquimem Ferreirą na MMA Attack, 5/11/11
Następna walka: n/d
Grabowski w efektownym stylu powrócił do klatki po ponad rocznej przerwie. Mimo pewnych problemów z urazami Opolanin zaimponował na MMA Attack w Warszawie poddając w pierwszej rundzie Joaquima Ferreirę i tym samym powrócił na fotel lider w polskiej wadze ciężkiej. Jak informowaliśmy na stronie, Damian w kolejnej walce już w nowym roku wróci do Bellatora.

2. Michał Kita (11-6)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ricco Rodriguezem na MMA Attack, 5/11/11
Następna walka: n/d
Michał Kita przerwał passe trzech porażek z rzędu pewnie wypunktowując byłego mistrza UFC Ricco Rodrigueza w walce wieczoru debiutanckiej gali MMA Attack. Polak nie dał większych szans ściągniętemu w ostatniej chwili rywalowi umacniając swoją pozycję czołowego ciężkiego w Europie. W wywiadzie po pojedynku Masakra zdradził, że rozważa kilka ofert z zagranicy jednak cały czas jego głównym celem jest rewanż z Damianem Grabowskim.

3. Karol Bedorf (6-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Rogentem Lloretem na KSW 15, 19/03/11
Następna walka: KSW 18 25/02/12
Poważna kontuzja kręgosłupa wyeliminowała Karola z występu na KSW 16 w Gdańsku. Zawodnik Berserkers Team powoli wznawia już treningi i w ringu powinniśmy go zobaczyć na KSW 18 w Płocku na początku przyszłego roku.

4. Michał Włodarek (4-0)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Danielem Omielańczukiem Victory & Glory, 10/06/11
Następna walka: n/d
Włodarek powrócił w kwietniu po rocznej przerwie w startach notując dwa solidne zwycięstwa nad Aleksandrem Mędralą i Danielem Omielańczukiem. Na razie dalsze plany występów podopiecznego Andrzeja Kościelskiego nie są znane.

5. Karol Celiński (8-3)
Ostatnia walka: wygrana (KO) z Rafałem Domalewskim na Olimp Extreme Fight 13/11/11
Następna walka: n/d
Sześć kolejnych zwycięstw, z tego pięć przed czasem to dorobek Celińskiego w ostatnich dwóch latach. Zawodnik Arrachion MMA Olsztyn w pierwszej walce turnieju wagi ciężkiej Carpathian Primus Belt na gali Rzeszowie efektownym wysokim kopnięciem znokautował Rafała Domalewskiego i błyskawicznie znalazł się w ćwierćfinale.

6. Daniel Omielańczuk (6-3-1)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Daymanem Lake’iem na Bushido FC 47, 5/11/11
Następna walka: n/d
Daniel przywiózł z Londynu pas Bushido w wadze ciężkiej wygrywając po rundzie dodatkowej z cenionym na wyspach Daymanem Lake’iem. Dzięki tej wygranej zawodnik Nastula notuje awans na szóstą pozycję w rankingu.

7. Paweł Nastula (4-4)
Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jimmy Ambrizem na STC, 1/10/11
Następna walka: n/d
Mistrz Olimpijski wyrównał swój zawodowy rekord w ostatnich tygodniach łatwo wygrywając z Andrzejem Wrońskim i Jimmym Ambrizem. Jego przyszłość w MMA jest na razie nie jasna po tym jak nie dostał się do polskiego parlamentu w ostatnich wyborach.

8. Mariusz Pudzianowski (3-2)
Ostatnia walka: no contest z Jamesem Thompsonem na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
Zakończony kontrowersyjnym, później anulowanym, werdyktem drugi pojedynek z Thompsonem pokazał pewien progres w umiejętnościach Pudziana. Mimo wpadki jednego z sędziów KSW, Mariusz zapowiedział chęć dalszej współpracy z organizacją i zapewne wystąpi na wiosennej gali KSW 19.

9. Piotr Piotrowski (4-1)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Szymonem Bajorem na Wieczorze Mistrzów, 20/08/11
Następna walka: n/d
Być może styl w jakim zawodnik z Zambrowa pokonał Szymona Bajora w Koszalinie nie powalił nikogo na kolana, ale zwycięzców sądzi się zwykle mniej surowo. Sierpniowa wygrana dała mu na razie dość pewne miejsce w dziesiątce, mimo, że jego występ na gali w Rzeszowie nie doszedł do skutku z powodu kontuzji.

10. Michał Andryszak (2-1)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Marcinem Zontkiem na XCage 3/11/11
Następna walka: n/d
Po tym jak jego pojedynek na gali w Rzeszowie został w ostatniej chwili odwołany, młody Bydgoszczanin w znakomitym stylu poddał doświadczonego Marcina Zontka na gali XCage. W nowym roku powinniśmy go zobaczyć w kolejnej rundzie turnieju Carpathian Primus Belt.
Pretendenci: Szymon Bajor (7-1),Marcin Różalski (2-0), Marcin Tybura (3-0)

Kat 93

1. Jan Błachowicz (14-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rameau Thierrym Sokoudjou na KSW 17 11/26/11
Następna walka:
Błachowicz udowodnił w rewanżu, że marcowa porażka z Sokoudjou była tylko wypadkiem przy pracy. Co prawda na KSW 17 Cieszynianin nie skończył rywala, ale pewnie wygrał na punkty. Zwycięstwo nie tylko umocniło go na pierwszej pozycji naszego rankingu, ale dało mu też pierwsze miejsce w Europie.

2. Michał Fijałka (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Hracho Darpinyanem na Iron Fist 4 5/11/11
Następna walka: n/d
Sztanga nie dał żadnych szans pogromcy Roberta Jocza Hracho Darpinyanowi w jednej z głównych walk na Iron Fist 4. Szczecinianin zdominował, rozbił i poddał Ormianina czym umocnił swoją pozycję wicelidera w limicie 93 kg.

3. Tomasz Narkun (5-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Shamilem Tinagadjievem na M-1 Challenge 23, 05/03/11
Następna walka: n/d
Po nieudanej próbie zdobycia tytułu M-1 w wadze półciężkiej, kolejny z podopiecznych Piotra Bagińskiego nie bez problemów poddał solidnego Shamila Tinagadiieva. W listopadzie miał po raz kolejny walczyć w M-1, ale po incydencie na ważenie przed walką z Saparbekiem Safarovem pojedynek został odwołany.

4. Robert Kręcicki (6-2)
Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Fraserem Opiem na BAMMA 7, 10/09/11
Następna walka: n/d
Po sensacyjnej wygranej nad Tonim Valtonem, Roberta Kręcickiego spotkała niemiłe niespodzianka w pojedynku z niżej notowanym kickbokserem Fraserem Opiem na najmocniejszej brytyjskiej gali BAMMA. Dalsze plany judoki z Trojan Free Fighters nie są chwilowo znane.

5. Przemysław Mysiala (15-6)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Chris Harmanem na UCMMA: Warrior Creed, 06/08/11
Następna walka: Shamil Tinagadijev (8-4) na ProFC GPG: Semifinals 10/12/11
Po pechowej serii kontuzji Misiek wreszcie zawalczył na sierpniowej gali UCMMA bez problemu poddając Chrisa Harmana. W kolejnej walce nasz zawodnik powalczy o pas ProFC w wadze półciężkiej w starciu pokonanym niedawno przez Tomka Narkuna Shamilem Tiangadijevem.

6. Marcin Elsner (6-3)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Dmitrym Voitovem na ProFC GPG, 26/08/11
Następna walka: Pavel Snigur na ProFC GPG: Semifinals 10/12/11
Radomianin w znakomitym stylu wygrał wschodnioeuropejską część Gran Prix Global ProFC, teraz czeka go starcie na gali półfinałowej w grudniu. W między czasie Bimber miał wystąpić jeszcze w Estonii, ale z walki wyeliminował go drobny uraz.

7. Marcin Krysztofiak (6-2)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Rudolfem Krizem na Makowski FC 4, 3/12/11
Następna walka: n/d
Krysztofiak odbił się po kwietniowej porażce z Timo Karttunenem nieznacznie wypunktowując Kamila Szymuszowskiego w Poznaniu i łatwo odklepując Rudolfa Kriza na gali w Nowe Soli. Kolejne plany zapaśnika z Ankosu nie są znane.

8. Marcin Naruszczka (8-0)
Ostatnia Walka: wygrana (poddanie) Manuel Masuch na Respect FC 6, 17/09/11
Następna walka: n/d
Mimo, że Naruszczka nie jest nawet naturalnym półciężkim w połowie września rozprawił się z Niemcem Masuchem udowadniając jednocześnie, że są w Polsce zawodnicy potrafiący walczyć na trzy czy nawet pięciorundowym dystansie. Data kolejnego występu Marcina nie jest na razie znana.

9. Krzysztof Gołaszewski (4-2)
Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Fijałką na Ring XF 3, 05/03/11
Następna walka: n/d
Wrocławianin w marcu nie sprostał Michałowi Fijałce przegrywając ze Szczecinianinem przez TKO pod koniec pierwszej rundy. Kolejne plany startowe Gołaszewskiego nie są na razie znane.

10. Marcin Łazarz (4-0)
Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Neilem Bittongiem na WFC 3, 03/09/11
Następna walka: n/d
Pochodzący ze Szczecina zawodnik na razie walczy tylko na Wyspach gdzie zanotował już cztery wygrane, w tym najlepszą nad doświadczonym Mołdawianinem Pavlem Doroftei. W tej chwili nie wiadomo kiedy Łazarz stoczy kolejną walkę.
Pretendenci: Michał Bacik (2-0), Krzysztof Morzyszek (3-1), Wojciech Antczak (5-2-1)

Kat 83

1. Mamed Chalidow (24-4-2) :D
Dołączona grafika
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jessem Taylorem na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
Trzy tegoroczne walki, to trzy ekspresowe poddania Chalidowa kolejne piękniejsze od poprzedniego. Dzięki nim zawodnik z Olsztyna jest nie tylko numerem jeden w Polsce, ale też niezagrożonym liderem rankingów europejskich. Według zapowiedzi włodarzy KSW, po raz kolejny w ringu Mameda zobaczymy w pierwszej połowie 2012 roku.

2. Michał Materla (16-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Matt Horwich na KSW 17 26/11/11
Następna walka: n/d
Podobnie jak Mamed, Michał również dopisał w tym roku do rekordu trzy bardzo wartościowe zwycięstwa. Wygrana nad Horwichem nie przyszła łatwo, ale ostatecznie Szczecinianin pewnie zwyciężył w dogrywce na bardzo mocnym rywalem i dzięki temu awansował na fotel wicelidera rankingu w wadze średniej. Kolejna walka zawodnika Berserkers planowana jest na wiosenne KSW 19.

3. Tomasz Drwal (19-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Garym Padillą na MMA Attack, 5/11/11
Następna walka: n/d
Goryl porwał warszawską publiczność w drugiej rundzie pojedynku z Padillą na MMA Attack i zasłużenie zwyciężył na punkty. Druga kolejna wygrana na krajowym podwórku pozwoliła mu zachować pewne miejsce w polskiej i europejskiej czołówce.

4. Antoni Chmielewski (22-8)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jamesem Zikicem na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
Tym razem to Chmielewski o włos pokonał Zikica, chociaż werdykt w tej walce do tej pory wzbudza kontrowersje wśród fanów MMA w naszym kraju. Według wstępnych planów KSW w kolejnej walce Antek spotka się w ringu z pokonanym przez Materlę Horwichem.

5. Robert Jocz (19-8)
Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Vyacheslavem Vasilevskym na Pro Fight 6, 4/06/11
Następna walka: n/d
Robert inny nie odmawiał podejmowania ciężkich przeciwników, często z przewagą warunków fizycznych. Zemściło się to na nim w starciu z Darpinyanem, później były judoka nie sprostał też cenionym w Europie Troengowi i Vasilevskiemu. W tej chwili nie wiadomo nic o kolejnych walkach zawodnika Nastula Team

6. Krzysztof Jotko (8-0)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Krzysztofem Sadeckim na Pro Fight 6, 4/06/11
Następna walka: n/d
Młody podopieczny Mirosława Oknińskiego wdarł się do Polskiej czołówki dzięki zwycięstwie w turnieju w Ząbkowicach Śląskich i punktowej wygranej nad Krzysztofem Sadeckim. Jotko chyba najwięcej stracił na odwołaniu Strefy Walk, o tym, że jego pojedynek z mocnym Rosjaninem się nie odbędzie dowiedział się gdy już zrobił wagę 77 kg.

7. Adam Zając (5-1)
Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Tomasem Kuzelą na Heroes Gate 4, 23/06/11
Następna walka: n/d
Seria niepokonanych występów Zająca została przerwana na czeskiej Heroes Gate. Łodzianin po mało przychylnym sędziowaniu przegrał przez decyzją z miejscowym Tomasem Kuzelą. Jego dalsze plany startów są w tej chwili nieznane.

8. Artur Kadłubek (12-8)
Ostatnia walka: wygrana (dyskwalifikacja) z Bohumilem Lungrikiem na Heroes Gate 5, 20/10/11
Następna walka: n/d
Po fatalnej passie czterech porażek, Bytomianin odbił się wygrywając cztery kolejne walki przed czasem walcząc w Rosji i w Czechach. Co prawda we wrześniu Artur musiał wycofać się z występu na duńskiej Fighte Gali, ale już w październiku pokonał przez dyskwalifikację doświadczonego Czecha Lungrika na jego terenie.

9. Piotr Strus (7-0)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Pawłem Zalewskim na Fight Cup: Battle of Warsaw 18/11/11
Następna walka: n/d
W swojej pierwszej walce wieczoru Strus wypunktował Pawła Zalewskiego na gali Fight Cup w stolicy. Wszystko wskazuje, że zawodnik Nastula Team jest już o krok od podpisania kontraktu z liderami polskiego rynku KSW i MMA Attack.

10. Grzegorz Siwy (7-0)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vladimirem Oleshkevychem na Fight on the East, 23/01/11
Następna walka: n/d
Tarnowianin po powrocie z Wielkiej Brytanii zszedł do kategorii średniej i zanotował dwa zwycięstwa na polskich galach. Od stycznia nie stoczył już jednak żadnej walki.
Pretendenci: Maciej Różański (3-0), Tomasz Kondraciuk (6-3), Marek Kowalczyk (4-2)

Kat 77

1. Aslambek Saidow (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Rafałem Moksem na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
Czeczen z olsztyńskiego Arrachionu obronił pozycję lidera rankingu pokonując po wyrównanym pojedynku Rafała Moksa na KSW 17. Teraz w drodze do pasa KSW w wadze półśredniej czekają go już wyzwania przeciwko rywalom z zagranicy.

2. Borys Mańkowski (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Peterem Sobottą na MMA Attack, 5/11/11
Następna walka: n/d
Cztery kolejne porażki w wadze lekkiej przekonały Mańkowskiego do powrotu do wagi półśredniej. W tej kategorii w kwietniu odniósł cenne zwycięstwo nad Wiktorem Sobczykiem, a na MMA Attack w po niezwykle emocjonującej walce pokonał niejednogłośnie na punkty byłego zawodnika UFC Petera Sobottę. Borys okupił dzielną postawę w tym pojedynku kontuzją kostki, która wyłączy go z walk na jakiś czas.

3. Rafał Moks (6-5)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Aslambkiem Saidowem na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
W przypadku Moksa zejście do niższej kategorii nie okazało się sukcesem, Polak najpierw przegrał przed czasem z Rahsidem Magomedovem, a następnie uległ przez decyzję Szwajcarowi Enomoto i Aslambkowi Saidowowi w debiucie w KSW. Na razie nie wiadomo kiedy Szczecinianin dostanie kolejną szansę od duetu Kawulski-Lewandowski.

4. Robert Radomski (8-1)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Frodim Hansenem na Cage Fight Live 2 19/11/11
Następna walka: n/d
Po styczniowej kontuzji Roberta nie ma już śladu. We wrześniu zawodnik SCC Katowice po ringowej wojnie zwyciężył Bartłomieja Kurczewskiego, a w listopadzie odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe poddając Duńczyka Hansena na jego terenie. O kolejnych występach Radomskiego na razie nic nie wiadomo.

5. Piotr Hallmann (7-1)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Szymonem Walaszkiem na Gali MMA w Białogardzie, 12/11/11
Następna walka: n/d
Po kwietniowym zwycięstwie w dość old-schoolowym turnieju Casino Fight Night Piotr Hallman zrobił sobie kilkumiesięczną przerwę w startach. Ponownie do ringu wkroczył dopiero 12 listopada na gali w Białogardzie łatwo poddając ściągniętego w ostatniej chwili Szymona Walaszka.

6. Łukasz Chlewicki (7-2)
Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Mindaugasem Baranauskasem na Pro Fight 6, 4/06/11
Następna walka: n/d
Chlewicki w znakomitym stylu powrócił pięcioletniej przerwie w walkach pokonując przed czasem Jordana Błocha i Litwina Mindaugasa Baranauskasa. Data i miejsce kolejnego występu zawodnika Change Gym nie są na razie znane.

7. Mateusz Teodorczuk (7-2)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Johnem Gingiem na Celtic Gladiator 3, 15/10/11
Następna walka: n/d
Niepokonany w wadze półśredniej Mateusz Teodorczuk, dzięki kolejnej wygranej na wyjeździe notuje awans o jedno oczko. Następne plany zawodnika SCC nie są znane.

8. Łukasz Leś (7-3)
Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Nah-Shonem Burellem na Strikeforce Challengers, 12/08/11
Następna walka: n/d
Mielczanin długo czekający na swoją szansę za oceanem niestety nie poradził sobie w starciu z Burrellem na sierpniowym Strikeforce Challengers. Tak jak niepewne są dalsze losy Strikeforce, tak niewiadoma jest przyszłość sportowa Lesia za oceanem.

9. Wiktor Sobczyk (8-4)
Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Borysem Mańkowskim na Quest Arena 2, 17/04/11
Następna walka: n/d
W tym roku Łodzianin stoczył na razie tylko dwie walki. W marcu nie dał szans solidnemu Litwinowi Valanciusowi, a w kwietniu uległo Borysowi Mańkowskiemu w Poznaniu. Od tego czasu Sobczyk pozostaje nieaktywny.

10. Jędrzej Kubski (16-10)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaidasem Valanciusem na Pro Fight 6, 4/06/11
Następna walka: n/d
Po lutowym pojedynku z Kerimem Abzaiłowem zakończonym wynikiem no contest, popularny Węgorz wystąpił na Pro Fight 6 wygrywając na punkty z Vaidasem Valanciusem. W listopadzie miało dość do jego rewanżu z Czeczenem z Bastionu Tychy, ale pojedynek został odwołany.
Pretendenci: Kerim Abzaiłow (7-2), Jordan Błoch (7-4), Tomasz Jeruszka (6-4-1)

Kat 70

1. Marcin Held (12-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Phillipe Nover na Bellator 59, 26/11/11
Następna walka: n/d
Po udanej eskapadzie do Australii, Marcin powrócił do walk w Bellatorze i nie zmarnował szansy danej mu przez amerykańskich promotorów. Tyszanin po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał na punkty Phillipe Novera i prawdopodobnie zapewnił sobie udział w kolejnym turnieju Bellatora w wadze lekkiej.

2. Artur Sowiński (12-5)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Maciejen Jewtuszką na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: n/d
Skazywany na pożarcie w pojedynku z Irokezem, Sowińskim sprawił ogromną niespodziankę nokautując rywala już w pierwszych sekundach walki. Zwycięstwo to na pewno przybliżyło go do pasa KSW, ale dokładne plany występów Artura nie są na razie znane.

3. Maciej Jewtuszko (8-2)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Arturem Sowińskim na KSW 17, 26/11/11
Następna walka: KSW 18, 25/02/11
Po znakomity 2010 roku, niestety ten okazał się dla Irokez wręcz beznadziejny. Szczecinianin najpierw pożegnał się z UFC, a swoim debiucie w KSW poniósł sromotną klęskę. Miejmy nadzieje, że Maciej odbuduje się w walce już na lutowej KSW 18.

4. Maciej Górski (10-6)
Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Juanem Barrantes na MMA Attack 5/11/11
Następna walka: n/d
Powrót do sportu po krótkiej emeryturze nie udał się Maćkowi Górski. Były zawodnik KSW miał swoje momentu w pojedynku z Juanem Barrantesem, ale zupełnie nie potrafił sobie poradzić z zapasami Kostarykańczyka. Dalsze plany Górala nie są znane.

5. Maciej Polok (4-1)
Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Sergeiem Adamchukiem na Finałach MP MMA 5/11/11
Następna walka: n/d
Polok nieoczekiwanie uległ Ukraińcowi Sergeiowi Adamchukowi na finałach Mistrzostw Polski MMA, stąd spadek w rankingu. Ta porażka raczej nie przekona go do częstszych występów w MMA.

6. Michał Elsner (8-9)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jaroslavem Poborskym na ProFC GBG, 26/08/11
Następna walka: Aram Khamanyan na ProFC GPG: Semifinals 10/12/11
Skaczący między kategoriami lekką i półśredniej Radomianin, dwie ostatnie walki stoczył w tej niższej wadze. Obie okazały się zwycięskie, Elsner poddał Białorusina Kolodko i Czecha Poborskiego w turnieju ProFC Grand Prix Global. W wyniki kontuzji dwóch zawodników Michał powalczy od razu w finale Grand Prix ProFC.

7. Wojciech Lech (4-1)
Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Nayebem Hezamem na HFC 3, 6/05/11
Następna walka: n/d
Wyciągający skrętówki na lewi i prawo Berserker ze Szczecina w maju musiał uznać wyższość doświadczonego Francuza Nayeba Hazema na szwajcarskiej gali HFC 3. Kolejne plany Lecha nie są w tej chwili znane.

8. Grzegorz Waligóra (3-0)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Ireneuszem Milą na Night Of Champions 2, 19/11/11
Następna walka: n/d
Waligóra debiutuje w rankingu po poddaniu posiadacza czarnego pasa BJJ Ireneusza Mili na listopadowej gali Night of Champions. Daty jego kolejnych startów nie są znane, ale niewykluczone, że zobaczymy go na trzeciej Night of Champions zapowiadanej na luty.

9. Ireneusz Mila (5-7)
Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Adamem Golonkiewiczem na XCage 3/11/11
Następna walka: n/d
W listopadzie Mila najpierw przegrał przed czasem z Waligórą w Poznaniu, by dwa tygodnie później zastopować Adama Golonkiewicza w Toruniu. W tej chwili nie wiadomo nic o kolejnych występach zawodnika z Konina.

10. Adam Golonkiewicz (6-3)
Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Ireneuszem Milą na XCage 3/11/11
Następna walka: n/d
Ireneusz Mila na XCage w Toruniu przerwał passę sześciu kolejnych zwycięstw zawodnika Lutadores Opole i Rodrigo będzie musiał się podnieść po porażce w kolejnym występie zapewne już w nowym roku.
Pretendenci: Adrian Zieliński (4-1), Grzegorz Trędowski (12-9-2), Damian Stasiak (3-0)

Kat 66

1. Mariusz Pioskowik (6-4)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Sebastianem Romanowskim na I Gali MMA w Kazimierzy Wielkiej, 18/09/11
Następna walka: n/d
Pioskowik powraca na fotel lidera w kategorii piórkowej dzięki szybkiemu poddaniu w pojedynku z Sebastianem Romanowskim. Wrześniowa wygrana w Kazimierzy Wielkiej była jego czwartym zwycięstwem z rzędu. Kolejne plany zawodnika Silesian Cage Club nie są jeszcze znane.

2. Sebastian Grabarek (5-2-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Johnym Fracheyem na MMA Attack, 5/11/11
Następna walka: n/d
Grabarek niestety dość wyraźnie uległ Fracheyowi na MMA Attack, zawodnik Ankosu nie potrafił skontrolować poczynań Francuza w parterze, a w stójce był wyraźnie gorszy. Na razie brak informacji o kolejnych występach Sebastiana.

3. Mariusz Abramiuk (6-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Alanem Omerem na Iron Fist 4, 5/11/11
Następna walka: n/d
Abramiuk w debiucie w wadze piórkowej uległ po wyrównanej walce z czołowym zawodnikiem w tej kategorii w Europie Alanem Omerem. Mimo porażki, wydaję się, że jest to ta dywizja powinna lepiej pasować zawodnikowi Linke Gold Team i w niej powinien szukać kolejnych wyzwań.

4. Dawid Żywica (3-2-1)
Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Sebastianem Milczarkiem na Gali MMA w Białogardzie, 12/11/11
Następna walka: n/d
Błyskotliwy grappler ze Szczecina dotarł do finału turnieju na Quest Arenie 2, ale w Poznaniu ponownie uległ Grabarkowi. W kolejnej walce Żywica łatwo odprawił Sebastiana Milczarka.

5. Kamil Korycki (4-2)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Laurim Ulenurmem na MMA Raju 8, 22/10/11
Następna walka: n/d
W Estonii Korycki zapisał na swoim koncie kolejne trzecie już zwycięstwo przez poddanie. W ten sposób zawodnik Radomskiego Klubu Teakwondo awansował do pierwszej piątki zestawienia.

6. Aleksander Georgas (5-0)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Łukaszem Ziółkowskim na Tucholski Boxing Show, 9/18/11
Następna walka: n/d
Georgas wskakuje do pierwszej piątki dzięki wrześniowej wygranej w czteroosobowym turnieju na Tucholski Boxing Show. Na razie nie wiadomo nic o kolejnych walkach zawodnika z Sopotu.

7. Janusz Staszewski (1-0)
Ostatnia walka: wygrana (decyzja) Miroslavem Kubanem na gali Polska vs. Słowacja, 5/11/11
Następna walka: n/d
Zawodnik Gracie Barra Łódź zadebiutował w zawodowym MMA od razu pokonując doświadczonego Słowaka Miroslava Kubana. Dzięki tej wygranej debiutuje również w rankingu.

8. Sebastian Romanowski (2-1)
Ostatnia walka: przegrana (poddanie)z Mariuszem Pioskowikiem na I Gali MMA w Kazimierzy Wielkiej, 18/09/11
Następna walka: n/d
Romanowski po dwóch wartościowych wygranych musiał uznać wyższość Mariusza Pioskowika w Kazimierzy Wielkiej. Data kolejnej walki zawodnika Berserkers Team nie jest w tej chwili znana.

9. Mateusz Dubiłowicz (3-1)
Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Sebastianem Grabarkiem na Quest Arena 2, 17/04/11
Następna walka: n/d
Sebastian Grabarek zakończył w Poznaniu serię zwycięstw Mateusza Dubiłowicza. Na razie nie wiadomo kiedy Wrocławianin powróci do ringu.

10. Bartłomiej Kopera (2-0)
Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Dariusem Mikuzisem na Fighters Arena Łódź 2, 26/03/11
Następna walka: n/d
Zawodowy dorobek Bartłomieja Kopery to na razie dwa zwycięstwa nad zagranicznymi rywalami na galach Fighters Areny. O kolejnych występach Łodzianina na razie nic nie wiadomo.
Pretendenci: Michał Szydłowski (2-2), Karol Laba (1-0), Michał Lelek (1-3)

Pozdrawiam ;)

Użytkownik mrstrinki edytował ten post 27 grudnia 2011 - 19:48

 • 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
 • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl

#2 Torpedax

Torpedax

  Obyty Użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 405 postów
 • MiastoWarszawa

Napisano 16 maja 2016 - 09:09

Lubię polskie walki MMA, szczególnie że mam kilku znajomych wśród zawodników. Dla mnie duże emocje, porównywalne do UFC i innych federacji.


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.