Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

Dieta Dukana - zbawienie czy czyste zło?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2016 - 08:41

Co sądzicie o diecie białkowej Dukana? Według wiele jest ona cudowna i pozwala na szybkie odchudzanie.

Według innych jest zabójcza dla zdrowia i mogąca doprowadzić do niewydolności wielu narządów.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

• 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl

#2 Siodema

Siodema

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 18 kwietnia 2016 - 11:18

Witam, 

osobiście sądze że ów dieta nie jest zdrowa ze względu na zbyt wysokie podaże białka (np zapotrzebowanie 1600 kcal z białka daje 400g dziennie!!) co na pewno skończy się zaparciami i bardzo dużym obciążeniem nerek. kolejnym problemem jest kwestia unikania tłuszczy w diecie. Są one czynnikiem warunkującym naszą gospodarkę hormonalną.

Spotkałem się z opinią na jej temat wśród paru kobiet, jedna była zadowolona ponieważ miała efekty w postaci utraty tkanki tłuszczowej, pozostałe nie gdyż pojawiała się wysypka na wskutek dużej podaży białka, włosy oraz paznokcie stały się kruche i łamliwe, a częste problemy gastryczne uniemożliwiały normalne funkcjonowanie.

Pozdrawiam

• 0

#3 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 02 maja 2016 - 09:13

A macie może dostęp do jakichś badań naukowych? Bo wszędzie co wejdę to jest "szłyszałem", "ktoś powiedział", "panuje opinia".

Ja bym chciał konkrety :)

• 0

#4 Siodema

Siodema

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 16 maja 2016 - 21:11

Myślę że badania są zbędne - 8g białka na kg masy ciała to duże obciążenie dla nerek i gwarantowane zakwaszenie organizmu - to wie każdy adept siłownii

• 0

#5 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 23 maja 2016 - 08:24

Tylko, że obecne badania jakiekolwiek były prowadzone dotyczą diet o podwyższonej podaży białka ok. 4 g/kg masy ciała. Z nich wynika, że obciążenie nerek wcale nie wynika z samego białka i osoby zdrowe bez problemu sobie z nią radzą. Jedynie osoby z już istniejącą dysfunkcją mogą się obawiać. Badania dla diet wysokobiałkowych badań brak więc wszystko to tylko domniemywnia. Chyba, że faktycznie znasz adepta siłowni, który zszedł na nerki po spożyciu białka ;)

• 0

#6 Siodema

Siodema

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 24 maja 2016 - 23:05

http://www.ncbi.nlm....pubmed/26778925

jednak tutaj mówimy o blisko 8 g, nie chodzi już tylko o nerki ale również o wątrobe która może być obciążona wysiłkowo a dodatkową praca z separacją glutaminy nie jest dobra, plus dla niej że się regeneruje...

nie, nie znam nikogo kto zmarł (całe szczęście) jednak uważam że istnieje dużo korzystniejszych oraz zdrowszych diet niz dukan

ale oby każdemu wyszła na zdrowie taka dieta ;-)

• 0

#7 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 03 czerwca 2016 - 09:37

Wiadomo, że nie ma diet uniwersalnych i nie każda każdemy pomoże.

• 0

#8 krystian

krystian

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 09:48

Na krótką metę ta dieta może być ok - ale nie dłużej niż miesiąc. Sam ją stosowałem przez 7 tygodni i po 5 tygodniu zacząłem się już źle czuć. Jeśli zależy Ci na szybkim zrzuceniu tłuszczu to dukan jest ok, ale jak mówię - nie na dłużej niż miesiąc, bo można wykończyć organizm.

• 0

#9 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 26 września 2016 - 12:04

A powiedz mi w takim razie, jakie pojawiły się u Ciebie objawy? Na czym polegało złe samopoczucie? Myślę, że te informacje mogłyby się przydać tym, którzy chcą rozpocząć dietę Dukana. Tymczasem przesyłam ciekawy według mnie link apropos :) http://www.rmf24.pl/...any,nId,1096187

• 0

#10 Odziez-sportowa

Odziez-sportowa

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 06 października 2016 - 06:07

Każda dieta może być dobra i skuteczna o ile rzecz jasna będziemy ją stosować mądrze,z głową i wspomagać się naturalnymi suplementami. Jeżeli przesadzimy pod jakimś względem to efektu nie będzie, a bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy.

• 0

#11 Torpedax

Torpedax

Obyty Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 10 października 2016 - 10:24

Należy przede wszystkim pamiętać, że dieta oznacza sposób odżywiania się, czyli różnić się będzie w przypadku każdej z osób. Dieta, to nie tylko jedzenia wyłącznie kurczaków, warzyw czy czegoś jeszcze innego. Musi być ona  zróżnicowana i dostarczać najważniejszych witamin, minerałów i składników odżywczych. Tak samo nie rozumiem osób stosujących głodówki lub korzystających z "tabletek na odchudzanie". Głupota w najczystszej postaci.

• 0

#12 nina955

nina955

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 18 marca 2017 - 11:47

Niedawno chcąc schudnąć kilkanaście kilogramów zdecydowałam się na dietę Dukana i to była moja najgorsza decyzja w życiu. Zaczęły się problemy zdrowotne, ale nie przerywałam diety i niestety wylądowałam w szpitalu.

• 0

#13 Argument

Argument

Świeżak

• Administrator
  • 48 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 27 marca 2017 - 08:29

Ta dieta nie jest zdrowa, odradzam każdemu jak tylko mogę ;-)

• 0

#14 jacek82

jacek82

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • MiastoIława

Napisano 30 marca 2017 - 13:14

To chyba najbardziej niezdrowa dieta jaka mozna bylo wymyslec. Jest wiele innych zdrowych i bogatych w składniki diet, które nie obciązają tak bardzo organizmu.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.