Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy

Dinukleotyd nikotynoamidoaden

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 spiderman

spiderman

    Obyty Użytkownik

  • Moderator
  • 883 postów
  • MiastoGDYNIA

Napisano 02 październik 2015 - 16:04

Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy – jest to specyficzny związek chemiczny należący do tzw. estrów fosforanowych (nukleotydów), który pełni kluczową rolę w procesie zwanym „oddychaniem komórkowym”. Zawsze występuje w formie jonowej, albo zredukowanej – nigdy w stanie wolnym. Sens jego suplementacji jest trudny do oceny, z racji iż nie ma literatury naukowej która by go potwierdzała. Wg producentów suplementów jednak uwzględniających w składzie ten związek, odpowiednia jego dawka ma istotne znaczenie dla metabolizmu argininy, a dokładnie dla wydajnego przekształcania argininy w tlenek azotu. Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy wchodzi w skład kilku stacków kreatynowych i no-boosterów, preparaty te cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Nie ma na rynku monopreparatów NAD.
Dawkowanie:
Brak precyzyjnych wytycznych


  • 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dinukleotyd nikotynoamidoaden

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.