Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stawy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 spiderman

spiderman

    Obyty Użytkownik

  • Moderator
  • 883 postów
  • MiastoGDYNIA

Napisano 23 września 2015 - 10:12

Kwas hialuronowy, hialuronian sodu – należy do tzw  glikozoaminoglikanów, w przeciwieństwie do chondroityny czy innych glikozoaminoglikanów nie tworzy wiązań kowalencyjnych z białkami, nie zawiera dodatkowej grupy siarczanowej. Nie mniej rola jaką pełni w obrębie tkanki łącznej jest nie do przecenienia. Choć kwas hialuronowy nie buduje typowych proteoglikanów, to tworzy tzw. agregaty proteogilanów dzięki czemu umożliwia ich łączenie w określone struktury(agregaty wchłaniają wodę i odpowiadają za odporność na chrząstki) . Kwas hialuronowy odpowiada za lepkość płynu wewnątrz-stawowego, jest jednym z jego głównych składników. Jest także ważnym składnikiem skóry i bierze udział w regeneracji tkanek. Nasz organizm ma możliwość syntezy tego związku która zaspokaja zazwyczaj dobowe zapotrzebowanie, aczkolwiek w pewnych stanach fizjologicznych, u osób starszych, u sportowców i osób aktywnych narażonych na przeciążenie aparatu ruchu, a także w wypadku częstej ekspozycji na promieniowanie słoneczne dodatkowa suplementacja może być zasadne. Kwas hialuronowy jest więc składnikiem wielu preparatów wspomagających regenerację stawów i ścięgien, stanowi też element kuracji „upiększających”, suplementów poprawiających kondycję skóry, włosów
i paznokci.

Dawki zwyczajowo używane w suplementacji:

10 – 50mg na dobę


  • 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kwas hialuronowy, stawy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.