Skocz do zawartości

Witamy Cię na Forum-Sportu.pl!

Dołącz do Nas by uzyskać dostęp do Wszystkich funkcji Naszego forum. Dzięki temu będziesz mógł pisać posty, pytać Naszych specjalistów i brać udział w Naszych konkursach. Proces rejestracji trwa chwilę i jest całkowicie darmowy! ( rejestracja ) Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook)
Zdjęcie

MSM

MSM stawy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 spiderman

spiderman

    Obyty Użytkownik

  • Moderator
  • 883 postów
  • MiastoGDYNIA

Napisano 23 września 2015 - 10:04

MSM, dimetylosulfon – związek organicznej siarki, pochodna , dimetylosulfotlenku. Siarka spełnia rolę strukturalną, stabilizuje cząsteczki białek poprzez tworzenie wiązań sylfhydrylowych, jest także niezbędna do wytwarzania związków o elementarnym znaczeniu dla właściwego funkcjonowania tkanki łącznej (mukopolisacharydów) i procesów regeneracyjnych zachodzących w jej obrębie. Stąd też MSM znalazł swoje miejsce jako składnik suplementów wspomagających pracę aparatu ruchu, ale wg niektórych źródeł jego potencjał jest o wiele szerszy. Naukowcy tacy jak Stanley W. Jacob czy  Robert Herschler, zwracają uwagę na możliwość zastosowania MSM w przypadku chorób alergicznych zmian zapalnych w obrębie tkanki łącznej i błon śluzowych i niektórych chorób układu pokarmowego.
MSM poleca jednak przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie (sportowcy), a także rekonwalescentom w okresie po przebytych urazach, jaki też osobom starszym.
Na naszym rynku dimetylosulfon występuje w jako składnik preparatów skojarzonych, kilku a nawet kilkunasto-składnikowych, zawierających dodatkowo chondroitynę, kwas hialuronowy, hydrolizat kolagenu, wyciągi roślinne z imbiru czy kurkumy. witaminę C i szereg innych substancji wspomagających funkcjonowanie aparatu ruchu.

Dawki zwyczajowo używane w suplementacji:

250 – 1000 mg na dobę


  • 0

Doradca Forum Sportu

Doradca Forum Sportu
  • Ekspert
W większości przypadków polecamy:
URX BOMBSHELL 270G OXYMAX XT 60 KAPS. ALPHAMAX 120 KAPS.
169 PLN 149 PLN 165 PLN
sprawdź pozostałe odżywki na Muscle-Zone.pl
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MSM, stawy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Właściciele oraz administratorzy Forum-Sportu.pl - nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na portalu przez użytkowników.